Slávka Peroutková
24. 05. 1963             +20. 03. 2015
Slávka byla hlavním článkem ve spolku Fantazáci. Zpočátku jedna z mála, která věřila, že členové něco dokážou. Také je několikrát nechala lidově řečeno „nabít hubu“, aby se mladí naučili, jak to v životě chodí a získali zkušenosti.

Vše začalo v roce 2004 natočením amatérského filmu Mrtvé sny, jeho přípravy Slávka zpovzdálí pozorovala a zahrála si malou roli, poté jsme se chtěli dále angažovat a pořádat další akce. Dost lidí nás bralo jako mladé a nezkušené, tak se Slávka ujala vedení a zaštítila spolek, tenkrát s názvem Fantasy Video.
V plánu bylo natočení dalšího filmu podle skutečné události, Slávka napsala scénář, ale k realizaci nedošlo, vyšla pouze krásná kniha se stejnojmenným názvem Deja vu.

Slávka byla od samého začátku předsedkyní spolku, a pro většinu z nás jako druhá máma, která kontrolovala všechny naše kroky. Nebáli jsme se ani velkých akcí, pomáhali jsme s organizováním happeningu Boj proti AIDS na jihlavském náměstí, proběhlo několik zápisů do knihy rekordů (nejdelší velikonoční stuha - propojila 5 obcí, největší salva z prasklých balónků, nejrychleji přenesený džbán s kohoutkovou vodou). Pro celonárodní sbírku POMOZTE DĚTEM jsme uspořádali akce, označené jako nejoriginálnější. Velký počin, na kterém právě Slávka měla největší podíl, byl projekt s názvem Povídej mi - knížka obsahující povídky seniorů ilustrované dětmi. Křest knihy proběhl před 3 lety a projekt se stal Skutkem roku 2012 a byl nominován mezi 4 nejlepšími v ČR a Rakousku. Čím více Fantazáci „dospívali“, tím více měla Slávka starostí. Nebylo lehké „ukočírovat“ tvrdohlavé názory, mnohdy razila motto - život vás naučí! Byla nám po celých 12 let vždy nablízku: jako předsedkyně, máma, kamarádka a rádkyně. Přizpůsobila se partě mladých lidí a i přes věkový rozdíl byla jednou z nás. Společně jsme dokázali vykouzlit nespočet úsměvů na tváři několika desetitisíců dětí i dospělých.

„Za to všechno Ti, Slávko, děkujeme a nikdy nezapomeneme na tvá moudra, rady a lásku, kterou jsi nám věnovala!!!“

Na její počest přibyl nový znak k logu na stejnokrojích - písmeno „S“ v kroužku.